Mide bulantısına ne iyi gelir?

editor 22 Temmuz 2013 Mide bulantısına ne iyi gelir? için yorumlar kapalı
Mide bulantısına ne iyi gelir?

Mide bulantısı tek başına bir hastalık olmayıp, altta yatan hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalık belirtisi olarak kabul edilmektedir. Mide bulantısı sebepleri çok çeşitli olup en çok rastlanılanları mide üşütmesi, mikroplara bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklar, viral enfeksiyonlar, gıda zehirlenmeleri, alkol tüketimi ve gebeliktir. 

Mide bulantısı nedenleri belirlenerek bu nedenin ortadan kaldırılması ile beraber mide bulantısı şikayeti de kendiliğinden geçer. Örneğin viral enfeksiyon yaşayan birinin bu hastalığı tedavi edildiği takdirde mide bulantısı şikayeti de son bulacaktır. Gebelikte mide bulantısı yine çok sık görülen bir durumdur. Gebelikte mide bulantısının nedeni henüz kesin olarak belirlenememekle beraber hormon seviyesinde yaşanan ani değişime bağlı olarak ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Mide bulantısı baş dönmesi hamilelikte sık görülüp, mide bulantısının şiddetine bağlı olarak ilaç kullanımını gerektirebilir. Mide bulantısı halsizlik gibi pek çok soruna neden olduğu için erken dönemde tedavi edilmelidir. Peki mide bulantısına ne iyi gelir ve mide bulantısı nasıl geçer? Mide bulantısı ilacı kullanılabileceği gibi nane limon çayı kullanımı da mide bulantısı hissinin azalmasını sağlayacaktır.