İlk doğum gününde neler yapılır?

editor 01 Ekim 2012 İlk doğum gününde neler yapılır? için yorumlar kapalı

Sabırsızlıkla beklediğiniz 9 ayın sonunda bebeğinizi kucağınıza aldığınız günün ardından tam 12 ay geçti. Bebeğiniz artık 1. yaşına giriyor. Bu gün yani ilk doğum günü partisi özellikle de anneler için çok önemlidir. Çok zorlu kabul edilen ilk 1 yıllık süreç tamamlanmış ve artık anne ile bebek arasında yıkılmaz bir bağ kurulmuştur. İlk doğum günü kutlamaları için hazırlık aşamasına en az 1 ay önceden başlamanız organizasyonda sıkıntı yaşamamanız için şarttır.

Özellikle de ev dışında kutlama yapmak isteyen ya da doğum günü partisi için animatör tutmak isteyen aileler kesinlikle hazırlıklarını önceden yaparak istedikleri tarihi ayırtmalıdır. Peki ilk doğum gününde neler yapılır ve ilk doğum günü nasıl olmalı? İlk doğum günü için planlarınızı gerçekleştirirken çağıracağınız davetli grubuna göre karar vermeniz gerekir. Çocukların ağırlıklı olduğu doğum günü kutlamaları için maddi imkanınız el veriyorsa bir palyaço kiralamanız partinizin bambaşka bir havada geçmesini sağlayacaktır.

Böylelikle palyaço çocuklarla ilgilenirken sizde son hazırlıklarınız ve misafirleriniz ile ilgilenme fırsatı yakalarsınız. Doğum günü partisi öncesi ise ilk doğum günü süsleri ve ilk doğum günü pastaları arasında karar vermeniz gerekir. Evinizin süslemesi en önemli noktadır ve asla ihmal edilmemesi gerekir. İlk doğum günü pasta modelleri ise genelde bebek süslemeli pastalardır. Çocuğunuza hediye seçerken ise ilk doğum günü hediyesi olduğunu unutmayın ve çocuğunuzun zevkine göre ilk doğum günü hediyeleri kategorisinde yer alan ürünlerden seçmeye özen gösterin. Ancak hiç bir hediyenin onu alacağınız oyuncak kadar sevindirmeyeceğini bilin.