İlişkide güven sorunu nasıl aşılır?

editor 14 Ekim 2012 İlişkide güven sorunu nasıl aşılır? için yorumlar kapalı
İlişkide güven sorunu nasıl aşılır?

İlişkide güven sorunu özellikle de ilişkinin ilk günlerinde sıklıkla yaşanmaktadır. Ancak ilişki ilerledikçe ve karşılıklı olarak ilk izlenimlerin edilmesinin ardından edinilen bu izlenimlerin olumlu olması halinde ilişkide güven ortamı oluşmakta ve oluşan bu güven duygusu sayesinde ilişki çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sürdürmektedir. 

Ancak bazı ilişkilerde çeşitli nedenlerden dolayı ilişkide güven problemi ortaya çıkabilir. Peki İlişkide güven sorunu nasıl aşılır ve ilişkide güven nasıl sağlanır? İlişkide güven sağlamak için dikkat edilmesi gereken ilk konu kesinlikle yalan söylenmemesidir. Çünkü yakalanan bir tek yalanınız dahi bundan sonrası için ağzınızdan çıkan her cümlenin içerisinde yalan olup olmadığının araştırılmasına neden olacaktı.

İlişkide güven sağlamak adına yapılabilecek bir diğer olumlu davranış  ise duyguları açık olarak ifade etmektir. Böylelikle karşınızda ki kişiye ne kadar dürüst olduğunuzu gösterebilir ve içerisinde size karşı bir güven duygusu oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de kadınlar için ilişkide güven oluşması ilişkinin devamı açısından büyük bir etken olarak öne çıkmaktadır.