İlişkide ara vermek ne demek?

editor 16 Mart 2013 İlişkide ara vermek ne demek? için yorumlar kapalı
İlişkide ara vermek ne demek?

Son dönemin en popüler deyimlerinden biri olan ilişkiye ara vermek artık birçok ilişkide yaşanmaktadır. Peki ilişkide ara vermek ne demek? İlişkide ara vermek karşılıklı olarak düşünmek için ilişkide mola verilmesidir. Yani ilişki sonlandırılmamakla beraber ilişkiye ara verilmektedir. 

İlişkide ara vermek aslında bir nefes alınması açısından son derece yararlıdır. Bu arada her iki tarafta birbirleri olmadan hayatın nasıl olacağını görerek karar verme fırsatı yakalarlar. Bu arada ayrılık esnasında çiftler birbirlerini özler ve tekrar bir araya gelmek isterlerse ilişkide verilen ara sonlandırılır ve çiftler tekrar beraber olmaya başlayabilirler. Ayrılık yaşanmadığı için tekrar bir araya gelmek çok daha kolay olmaktadır.

İlişkide ara verilmesi aslında evlilik terapistleri tarafından da önerilmektedir. Evlilik terapistleri ilişkilerinde sorunlar yaşayan çiftlere ilişkilerine kısa süreli ara vermelerini ve bu süre boyunca kesinlikle iletişimde bulunmamalarını istemektedirler. Bu süre boyunca her gün  çiftler duygularını yazmakta ve belirtilen süre sonunda karşılıklı olarak bunları paylaşarak ilişkinin devamı konusunda karar vermektedirler.