Hasır sepet nasıl yapılır?

editor 20 Haziran 2013 Hasır sepet nasıl yapılır? için yorumlar kapalı
Hasır sepet nasıl yapılır?

Son dönemin en popüler aksesuarları arasında yer alan hasır sepetler yüksek fiyatları ile dikkat çekmektedir. Hasır sepet satın almak yerine evde hasır sepet yapmaya ne dersiniz? Hasır sepet nasıl yapılır öğrenmek isteyenlerin resmimizi incelemeleri yeterli olacaktır. 

Hasır sepet yapmak için ilk olarak sepetinizi öreceğiniz hasırları satın almanız gerekiyor. Bu hasırları hobi malzemesi satan dükkanlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Hasırlar sepetin fiyatı ile karşılaştırıldığında çok daha düşük fiyatlı olarak satılıyor. Hasırları temin ettikten sonra örmek istediğiniz hasır sepet boyutunda boş bir kutu bulun.

Resimdeki gibi ilk olarak sepetin tabanını ayarlayın ve kaymaması için mandal ile tutturun. Daha sonra resimdeki gibi sırası ile hasırların arasından geçirerek örmeyi sürdürün. Bu şekilde hasır sepetiniz tamamlanacaktır. Hasır sepeti sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi aynı zamanda evde de kullanabilirsiniz. Evde hasır sepet yapımı ile ilgili sorularınızı hasırı satın aldığınız hobi mağazasında ki çalışanlara da sorabilirsiniz. Hobi mağazaları ürünlerini satmak için oldukça fazla destek sağlıyorlar…