Hamilelikte saç dökülmesi

editor 18 Kasım 2012 Hamilelikte saç dökülmesi için yorumlar kapalı
Hamilelikte saç dökülmesi

Hamilelikte saç dökülmesi yaşanan hormon değişimlerine bağlı olarak çok sık yaşanmaktadır. Hamilelikte saç dökülmesi için özel ilaç kullanımına gerek yoktur. Ancak saç dökülmesi çok şiddetliyse ve saçlarınız çok seyreldiyse bitkisel saç maskeleri ve bitkisel şampuanlar ile saçlarınızı güçlendirmeye çalışabilirsiniz. 

Hamilelikte saç dökülmesi nedenleri üzerine yapılan araştırmalar sonucu saç dökülmesinin salgılanan hormonlara bağlı olarak meydana geldiği ortaya çıkarılmıştır. Hamilelikte saç dökülmesi ne zaman başlar sorusunun yanıtı ise kişilere bağlı olarak değişmektedir. Çünkü her anne adayında salgılanan hormonun süresi ve miktarı farklılıklar göstermektedir.

Hamilelikte saç dökülmesini önlemek için yapılacak çok özel bir şey yoktur. Çünkü gebelik döneminde vücutta meydana gelen hormon değişimlerine ve hormon seviyelerine müdahalede bulunmak anne karnındaki bebeğin gelişimini tehlikeye sokacak çok ciddi bir girişim olarak görülmektedir. Doğum sonrası salgılanan hormonların normale dönmesi ile beraber bu sorunda kendiliğinden ortadan kalkacaktır.