Boşanan eşlerin yeniden evlenmesi

editor 15 Ocak 2013 Boşanan eşlerin yeniden evlenmesi için yorumlar kapalı
Boşanan eşlerin yeniden evlenmesi

Boşanan eşlerin yeniden evlenmesi yasal açıdan değerlendirmesi gereken bir konudur. Boşanan kadının yeniden evlenmesi için kanunen 300 günlük bekleme süresi bulunmaktadır. Ancak boşanan eşlerin tekrar evlenmesi konusunda mahkemeler bu süreyi kısaltma hakkına sahiptirler.

Boşanan eşlerin yeniden evlenmesi için başvurada bulunması yeterlidir. Başvurunun ardından mahkeme size takip etmeniz gereken aşamaları bildirecektir. Birçok çiftin boşanmaya karar verirken çok acaleci davranmaları, bir anlık sinirlerine hakim olamamaları ve mahkemelerin anlaşmalı boşanma davalarında tek celsede karar vermesi boşanma sonrası pişmanlık yaşayan çiftlerin sayılarının artmasına neden olmaktadır.

Boşanan eşlerin aynı evde yaşaması, çiftlerin anlaşmasına bağlı olan bir durumdur. Özellikle de çocuklu ailelerin büyük bir bölümü boşanma sonrası çocuklarının bu süreçten fazla etkilenmemesi için bir süre daha beraber yaşamayı tercih etmektedir. Boşanma konusunda aceleci davranmamak sonrasında bu tip sorunlar ile karşılaşılmaması açısından önem taşımaktadır.